Arita porcelán

Spojení japonského porcelánu a hodinek Seiko

Před více než 400 lety byla poblíž Arity, malého japonského městečka na severozápadě Kjúšú, objevena keramikem z Koreji Ri Sanpeiem hlína vhodná pro výrobu porcelánu. Spolu s objevením bohatého naleziště kaolínu se zrodila nová japonská tradice. Postupem času se porcelán Arita (někdy přezdívaný podle přístavu, ze kterého byl přepravován Imari ware) stával více a více oblíbeným nejen v Japonsku, ale stal se také vyhledávaným symbolem postavení v královstvích po celé Evropě. Evropským vládcům učaroval porcelán z Arity svou jemnou krásou, vynikající strukturou a složitými ručně malovanými vzory a dlouhá léta se snažili přijít na tajemství výrobního procesu. V důsledku toho porcelán Arita výrazně ovlivnil vývoj výroby porcelánu v Evropě.

arita dial

Seiko Presage vzdává hold této elegantní a umělecké japonské tradici dvěma modely s naprosto unikátními číselníky přímo z porcelánu Arita. Projekt pod dohledem mistra Hiroyukiho Hashiguchiho znamenal roky experimentování a dřiny, protože vyžadoval dosud neznámý požadavek; na rozdíl od tradičních kousků, kde je přijatelná jakákoliv variace, číselník musel být naprosto přesný a stejný, aby odpovídal daným rozměrům pouzdra hodinek. Při této mravenčí práci byl vyvinutý nový typ porcelánu Arita, se zvýšenou odolností. Při pečení porcelánových číselníků se používá speciální forma a teplota 1300° C. Poté se ručně glazují a znovu pečou. Přichází na řadu výroba otvorů pro vložení ručiček a datumové okénko a třetím pečení vyhladíme povrch spolu s finální úpravou. Výsledkem je dokonalý číselník – stejně perfektní, jako charakteristický porcelán z Arity.

Dva noví členové řady Seiko Presage oslní Arita porcelánovými číselníky. Ty jsou tlustší než běžné číselníky Presage, což zvýrazní jemnou křivku a zároveň prohloubí místa, ve kterých je u prvního modelu umístěný indikátor rezervy chodu a u druhého modelu datumovka. Obě verze vzdávají hold původnímu Seiko's Laurel modelu z roku 1913.  První japonské náramkové hodinky s nápadným červeným indexem 12. hodiny. Číslice jsou navíc ideálně doplněny jemným namodralým nádechem porcelánu Arita na číselníku.

  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení