Save the Ocean - spolupráce na záchranu mořských živočichů

Co znamená SAVE THE OCEAN?

V roce 2018 představila značka Seiko ve své kategorii Prospex řadu inspirovanou samotným oceánem a jeho živočichy. Save the Ocean, to je kolekce na oslavu partnerství s významným oceánským průzkumníkem a ochráncem moří Fabienem CousteauemStejně jako jeho slavný dědeček, zasvětil Fabien svůj život průzkumům oceánů, podmořských živočichů a podpoře jejich zdraví. Seiko obdivuje jeho snaha chránit oceán před škodlivými účinky lidské činnosti a změnou  klimatických podmínek. Část zisku z prodeje hodinek této edice bude věnována neziskové organizaci, kterou Fabien založil na záchranu oceánů - Ocean Learning Center.  

Na švýcarském hodinářském veletrhu Baselworld se v roce 2018 uvedla na trh první speciální edice Save the Ocean, která se od klasické kolekce Prospex PADI odlišovala zejména charakteristickým "mořským" číselníkem, parametry (jako například voděodolnost 200 m, vynikající čitelnost i při ponoru díky luminiscenci či splnění normy pro profesionální potápěčské hodinky ISO 6425) zůstaly zachovány.

Seiko má novou kolekci Save the Ocean s bílým žralokem

Úplně první byly takzvané Save the Ocean Blue Whale: želvy, samuraje a chronografy na solární pohon, do jejichž číselníků se promítla struktura pruhovaného těla velké modré velryby. Na ty  navázala v roce 2019 následující kolekce Great White Shark. Žraločí série měla na číselníku vždy ukrytou ostrou ploutev tohoto predátora a jinak tónovaný modrý číselník s vlnami. Ocasní ploutev chráněného bílého žraloka naleznete také na vteřinové ručce.

 

Pro rok 2020 přišla společnost Seiko s novinkou - sérií Save the Ocean Manta Ray. Tato série je charakteristická číselníkem evokujícím temnou mořskou hlubinu, ve které proplouvá majestátní vzácný živočich manta obrovská. Dále je specifická keramickou lunetou. V roce 2021 se série s mantou rozrostla o KING edici na modrém silikonovém pásku. Jak se vám líbí? Celá kolekce ZDE.

Seiko Prospex Sea Automatic Diver's SRPF79K1 Save the Ocean Special Edition  "King Samurai" | Hodinky-365.cz