160. výročí narození zakladatele Seiko Kintara Hattoriho

Dvě výročí Grand Seiko

Mistrovské dílo Spring Drive od Micro Artist Studio

Při 160. výročí narození Kintara Hattoriho, zakladatele Seika, vychází exkluzivní dílo s technologií Spring Drive oslavující život a úspěchy samotného Kintara. Mistrovský kousek je vyrobený elitním týmem hodinářů ve studiu Micro Artist Studio.

Zaoblené pouzdro modelu je vyrobeno z platiny 950 technologií leštění zaratsu do dokonalé povrchové úpravy bez sebemenšího zkreslení. Safírové sklo je dvojitě zakřivené a tvarované tak, aby byla zajištěna dokonalá čitelnost. Číselník je propracovaný do nejmenšího detailu a vytváří dojem jemnosti a variabilní hloubky struktury. Dle tradice od 60. let 20. století se na pozici šesté hodiny nachází značka hvězdy, poukazující na zpracování indexů a ruček z 14K bílého zlata.

Hodinky pohání kalibr 9R02, který je sestaven kompletně ručně a zhotoven i nastaven hodinářskými řemeslníky ve studiu Micro Artist Studio. Díky Dual Spring Barrel, ve kterém jsou paralelně vsazeny dvě nezávislé tenké hnací pružiny a systém návratu kroutícího momentu*, strojek poskytuje nadstandardní rezervu chodu 84 hodin. Strojek je zdoben destičkou z 18k žlutého zlata, která nese vyrytá slova „Micro Artist“. Tato destička může být upravena textem na přání majitele. Hodinky jsou velmi příjemné na zápěstí také díky svému tenkému provedení s tloušťkou pouzdra pouhých 9,6 mm. Předpokládané zahájení prodeje limitované edice je v lednu 2021. Celosvětově pouhých 50 ks bude k mání exkluzivně v buticích Grand Seiko.

* Systém zpětného kroutícího momentu: když je hlavní pružina zcela navinutá, přibližně 30 % dostupného výkonu není potřeba k udržení přesnosti hodinek a je při běžném pohybu ve skutečnosti zbytečný. Systém návratu krouticího momentu využívá tuto přebytečnou energii k převinutí hlavní pružiny, což má za následek zvýšení rezervy chodu. V samotném kalibru 9R02 je tento systém aktivován na 48 hodin od úplného navinutí hnací pružiny.

 

Opětovné vytvoření prvního modelu Grand Seiko v 18k růžovém zlatě

 Při příležitosti oslav 140. výročí založení společnosti Seiko spatřila světlo světa v lednu 2021 re-edice zcela prvního modelu Grand Seiko z roku 1960. Tyto legendární hodinky nabízí pozoruhodnou kombinaci štíhlého provedení a přesnosti. Pouzdro má tloušťku pouze 10,9 mm, rezerva chodu činí 72 hodin a míra přesnosti +5 až –3 sekund za den, to vše umožňuje ručně natahovaný kalibr 9S64, který hodinky pohání. Pouzdro a indexy jsou vyrobeny z 18k zlata a výroční model je označený ochrannou známkou „S“ vyrytou na zlaté desce zasazené do pohonu hodinek. Kintaro Hattori tuto známku zaregistroval již v roce 1900 jako symbol továrny Seikosha. Předpokládané zahájení prodeje bude na konci ledna 2021 v limitované edici 350 ks v buticích Grand Seiko po celém světě.