160. výročí narození zakladatele Seiko Kintara Hattoriho

Dvě výročí Grand Seiko

Mistrovské dílo Spring Drive od Micro Artist Studio

Při 160. výročí narození Kintara Hattoriho, zakladatele Seika, vychází exkluzivní dílo s technologií Spring Drive oslavující život a úspěchy samotného Kintara. Mistrovský kousek je vyrobený elitním týmem hodinářů ve studiu Micro Artist Studio.

Zaoblené pouzdro modelu je vyrobeno z platiny 950 technologií leštění zaratsu do dokonalé povrchové úpravy bez sebemenšího zkreslení. Safírové sklo je dvojitě zakřivené a tvarované tak, aby byla zajištěna dokonalá čitelnost. Číselník je propracovaný do nejmenšího detailu a vytváří dojem jemnosti a variabilní hloubky struktury. Dle tradice od 60. let 20. století se na pozici šesté hodiny nachází značka hvězdy, poukazující na zpracování indexů a ruček z 14K bílého zlata.

Hodinky pohání kalibr 9R02, který je sestaven kompletně ručně a zhotoven i nastaven hodinářskými řemeslníky ve studiu Micro Artist Studio. Díky Dual Spring Barrel, ve kterém jsou paralelně vsazeny dvě nezávislé tenké hnací pružiny a systém návratu kroutícího momentu*, strojek poskytuje nadstandardní rezervu chodu 84 hodin. Strojek je zdoben destičkou z 18k žlutého zlata, která nese vyrytá slova „Micro Artist“. Tato destička může být upravena textem na přání majitele. Hodinky jsou velmi příjemné na zápěstí také díky svému tenkému provedení s tloušťkou pouzdra pouhých 9,6 mm. Předpokládané zahájení prodeje limitované edice je v lednu 2021. Celosvětově pouhých 50 ks bude k mání exkluzivně v buticích Grand Seiko.

* Systém zpětného kroutícího momentu: když je hlavní pružina zcela navinutá, přibližně 30 % dostupného výkonu není potřeba k udržení přesnosti hodinek a je při běžném pohybu ve skutečnosti zbytečný. Systém návratu krouticího momentu využívá tuto přebytečnou energii k převinutí hlavní pružiny, což má za následek zvýšení rezervy chodu. V samotném kalibru 9R02 je tento systém aktivován na 48 hodin od úplného navinutí hnací pružiny.

 

Opětovné vytvoření prvního modelu Grand Seiko v 18k růžovém zlatě

 Při příležitosti oslav 140. výročí založení společnosti Seiko spatřila světlo světa v lednu 2021 re-edice zcela prvního modelu Grand Seiko z roku 1960. Tyto legendární hodinky nabízí pozoruhodnou kombinaci štíhlého provedení a přesnosti. Pouzdro má tloušťku pouze 10,9 mm, rezerva chodu činí 72 hodin a míra přesnosti +5 až –3 sekund za den, to vše umožňuje ručně natahovaný kalibr 9S64, který hodinky pohání. Pouzdro a indexy jsou vyrobeny z 18k zlata a výroční model je označený ochrannou známkou „S“ vyrytou na zlaté desce zasazené do pohonu hodinek. Kintaro Hattori tuto známku zaregistroval již v roce 1900 jako symbol továrny Seikosha. Předpokládané zahájení prodeje bude na konci ledna 2021 v limitované edici 350 ks v buticích Grand Seiko po celém světě.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení