Grand Seiko vítězem Grand Prix d’Horlogerie de Genève 2021

4. listopadu se v Théatre du Léman v Ženevě konalo slavnostní předávání cen Grand Prix d’Horlogerie de Genève 2021. Čtrnáct modelů hodinek bylo oceněno v jednotlivých kategoriích. Ze šesti nominovaných hodinek v kategorii pánských hodinek vybrala třicetičlenná porota Grand Seiko Hi-Beat 36000 80 Hours jako nejlepší pánské hodinky roku.

Grand Seiko Hi-Beat 36000 80 hours
Hodinky Hi-beat 36000 80 Hours nabízejí nový pohled na filozofii značky The Nature of Time. Číselník je inspirován štíhlými a nápadně krásnými lesy tvořenými vzácnými bílými břízami, kterým se daří v severních částech Japonska a které hojně rostou poblíž Grand Seiko Studio Shizukuishi; místě, kde se nejen tyto, ale i další mechanické hodinky Grand Seiko vyrábí. Design je věrný stylu Grand Seiko definovanému v roce 1967 slavným modelem 44GS, ale jeho dědictví se snoubí se současnou modernou.
Hodinky pohání revoluční Hi-beat Calibre 9SA5, který má přesnost +5 až -3 sekundy denně a dosahuje dlouhé rezervy chodu 80 hodin. Přesnost, síla a štíhlost kalibru 9SA5 jsou výsledkem radikálního přepracování klíčových struktur, včetně zcela nového uvolňovače a vyvážení s volným odpružením, které byly vyvinuty přímo Grand Seiko. Calibre 9SA5 bude základem, na kterém bude v budoucnu vznikat zcela nová generace mechanických hodinek Grand Seiko.


Cenu převzal Frédéric Bondoux, prezident Grand Seiko Europe, po něm následoval projev Akio Naita, prezidenta Seiko Watch Corporation, který se k ceremonii na dálku připojil z Tokia v Japonsku. Akio Naito ve svém projevu řekl: „Tyto hodinky jsou příkladem nekonečné snahy společnosti Grand Seiko o dokonalost v hodinářství ve všech aspektech. Jsme poctěni, že tradice kvality a ducha hodinářství Grand Seiko je uznána na nejvýznamnějším udílení cen v našem odvětví."
Podrobnosti o oceněných hodinkách najdete ZDE
Veškeré podrobnosti o cenách jsou k dispozici ZDE.