Grand Seiko vítězem Grand Prix d’Horlogerie de Genève 2021

4. listopadu se v Théatre du Léman v Ženevě konalo slavnostní předávání cen Grand Prix d’Horlogerie de Genève 2021. Čtrnáct modelů hodinek bylo oceněno v jednotlivých kategoriích. Ze šesti nominovaných hodinek v kategorii pánských hodinek vybrala třicetičlenná porota Grand Seiko Hi-Beat 36000 80 Hours jako nejlepší pánské hodinky roku.

Grand Seiko Hi-Beat 36000 80 hours
Hodinky Hi-beat 36000 80 Hours nabízejí nový pohled na filozofii značky The Nature of Time. Číselník je inspirován štíhlými a nápadně krásnými lesy tvořenými vzácnými bílými břízami, kterým se daří v severních částech Japonska a které hojně rostou poblíž Grand Seiko Studio Shizukuishi; místě, kde se nejen tyto, ale i další mechanické hodinky Grand Seiko vyrábí. Design je věrný stylu Grand Seiko definovanému v roce 1967 slavným modelem 44GS, ale jeho dědictví se snoubí se současnou modernou.
Hodinky pohání revoluční Hi-beat Calibre 9SA5, který má přesnost +5 až -3 sekundy denně a dosahuje dlouhé rezervy chodu 80 hodin. Přesnost, síla a štíhlost kalibru 9SA5 jsou výsledkem radikálního přepracování klíčových struktur, včetně zcela nového uvolňovače a vyvážení s volným odpružením, které byly vyvinuty přímo Grand Seiko. Calibre 9SA5 bude základem, na kterém bude v budoucnu vznikat zcela nová generace mechanických hodinek Grand Seiko.


Cenu převzal Frédéric Bondoux, prezident Grand Seiko Europe, po něm následoval projev Akio Naita, prezidenta Seiko Watch Corporation, který se k ceremonii na dálku připojil z Tokia v Japonsku. Akio Naito ve svém projevu řekl: „Tyto hodinky jsou příkladem nekonečné snahy společnosti Grand Seiko o dokonalost v hodinářství ve všech aspektech. Jsme poctěni, že tradice kvality a ducha hodinářství Grand Seiko je uznána na nejvýznamnějším udílení cen v našem odvětví."
Podrobnosti o oceněných hodinkách najdete ZDE
Veškeré podrobnosti o cenách jsou k dispozici ZDE.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení