Nová kolekce Seiko Speedtimer inspirovaná tradiční sportovní časomírou

Nová kolekce Seiko Speedtimer inspirovaná tradiční sportovní časomírou

V 60. letech minulého století společnost Seiko představila zcela novou generaci vysoce přesného zařízení, které ocenilo mnoho mezinárodních sportovních federací a nadšeně ho využívaly k zachycení času během předních světových sportovních akcích. Ústředním bodem tohoto úspěchu byla řada stopek, které zahrnovaly inovativní mechanismus vačky „ve tvaru srdce“, nové funkce od značky Seiko. Tato funkce poskytovala vysokou úroveň přesnosti, o které se dříve u manuálních časoměřičů ani nesnilo. Později v roce 1969 byl představený model Seiko Speedtimer s inovativním kalibrem 6139. První automatický chronograf na světě se sloupcovým kolem a vertikální spojkou, které přinesly zlepšení měření uplynulého času v náramkových hodinkách a jsou stále předpokladem pro vysokou funkčnost chronografů.

Dnes mezi kolekci Prospex přibude nová série šesti hodinek inspirovaných původním Speedtimerem a tradičnímu měření času ve sportu. Limitovaná edice hodinek s novým automatickým chronografem vzdává věrnou poctu designu stopek z roku 1964, zatímco druhá verze se sérií čtyř chronografů na solární pohon doplňuje řadu.

Původní Seiko Speedtimer z roku 1969

 

To nejlepší z chronografů v limitované edici Seiko

Nová limitovaná edice obsahuje několik designových prvků ze stopek z roku 1964, jako například číselník, který vzdává hold stopkám s přesností měření na 1/5 sekundy z roku 1964. Zdědil také přesnost a čitelnost, vlastnosti rozhodující pro vysoký výkon. Číslice a indexy výrazně vystupují proti čistě bílému číselníku a zaručují stejně vysokou úroveň čitelnosti.

Vteřinová ručka chronografu je jemně zakřivena směrem k číselníku tak, byla co nejblíže číslicím na číselníku a dlouhá tak, aby její špička sahala až k tachymetrické stupnici na samém okraji číselníku, čímž je zajištěno zcela přesné odečítání času na první pohled.

Stopky na 1/5 sekundy z roku 1964

Hodinky obsahují nový strojek z nejpokročilejšího chronografu Seiko řady 8R s kalibrem 8R46. Sdílí stejné parametry výkonu jako  8R48, ale má dva dílčí číselníky namísto tří a datumovku na pozici šesté hodiny. Vertikální spojka a sloupcové kolo zajišťují přesnost a odolnost, což jsou charakteristické znaky tohoto strojků s kalibrem 8R. Mechanika dotlaku je lehká a pevná díky použití technologie MEMS, která zvyšuje stabilitu přesnosti hodinek. Stisknutím resetovacího tlačítka se ručičky okamžitě a synchronizovaně vrátí zpět na nulu.

 Díky použití technologie MEMS poskytuje kalibr 8R46 vysokou přesnost a odolnost

Hodinky jsou uchycené na tahu z kvalitní ušlechtilé oceli a jeho design je navržený přímo pro tuto sérii.  Výška, hmotnost a nízké těžiště tahu zajišťují stabilitu a vysoký komfort nošení modelu na zápěstí. Ocelový tah lze vyměnit za černý kožený řemínek s prošíváním, které navyšuje odolnost řemínku, a je rovněž součástí balení.

Tato re-edice Speedtimeru je k dostání v limitované edici 1 000 ks.

Ke standardní kolekci Prospex se připojuje nový, uhlově šedý chronograf

Kromě limitované edice přibude přírůstek také ke standardní kolekci Prospex, který spojuje stejné pouzdro a ocelový tah, a je taktéž poháněný kalibrem 8R64. Design číselníku je nenápadným připomenutím prvních náramkových chronografů Seiko v Japonsku známých pod názvem Crown Chronograph z roku 1964. Jeho zkosené indexy, ostré ručky s barevnou vrstvou Lumibrite, tlačítka chronografu a značky na vnitřní lunetě navazují designem na původní model.

 

Sérii uzavírají 4 nové solární chronografy

 

Nová řada také zahrnuje čtyři solární chronografy poháněné kalibrem V192. Tvar pouzdra zůstává věrný originálu, ale jeho průměr 39 mm, kombinace vlásečnicových linií a leštění do hladka na ocelovém tahu spolu se zakřiveným safírovým sklíčkem dodávají moderní nádech.

Tyto nové solární chronografy jsou k dispozici ve čtyřech různých provedeních číselníku; bílá, námořnická, zlatá a černá. Jejich číselníky mají pískovanou úpravu, která zajišťuje vysokou úroveň čitelnosti a je základní charakteristikou všech hodinek řady Prospex, do které právem patří.

Všech šest novinek série Speedtimer bude k dispozici v listopadu 2021 u vybraných autorizovaných prodejců značky Seiko.