RE-EDICE POTÁPĚČSKÝCH HODINEK SEIKO SE SPECIÁLNÍM TEXTILNÍM PÁSKEM

Od prvního představení potápěčských hodinek v roce 1965 společnost Seiko neustále posouvala hranice možností, které mohou hodinky pro potápěče nabídnout. V současné době společnost hrdě představuje dva nové zástupce z kolekce Prospex. Modely jsou moderní re-interpretací původních oblíbených potápěčských hodinek z let 1965 a 1970. Hodinky jsou unikátní také tím, že jako zcela první modely Seiko nabízí odolné splétané pásky navržené přímo pro potápění. Tyto dva modely dosahují perfektní rovnováhy mezi designem a funkčností a zároveň ztělesňují pokrokové inovace, kterými jsou hodinky Prospex proslulé.

Nové textilní pásky, vyrobené tradiční technikou splétání z Japonska zvanou Seichu, se vyznačují hustou strukturou a barvou typickou pro obijime, dekorativní opasek, který drží na svém místě japonské Kimono. Pásky mají jedinečnou japonskou texturu a jsou vyrobeny tak, aby měly téměř čtyřnásobnou pevnost v tahu oproti běžným textilním páskům. Jejich pevnost a odolnost při vystavení slunečnímu záření splňují náročné standardy potápěčských hodinek Seiko a jsou tak ideální volbou pro amatérské i profesionální použití pod vodou. Díky jedinečnému vzorování jsou pásky flexibilní, příjemné na nošení a umožňují kůži dýchat, čímž zajišťují maximální pohodlí na zápěstí.

Seiko Prospex 1965 Diver’s Modern Re-interpretation SPB239 zde.

        

Modely z let 1965 a 1970 v moderním hávu

Moderní dojem umocňují také barevné odstíny číselníků a pásků. Obě variace vycházejí ze stejného designu a specifikací jako loňská re-interpretace potápěčských modelů z roku 1965 a 1970, která oslavovala 55. výročí uvedení na trh úplně prvních potápěčských hodinek Seiko. Hnědý číselník a luneta hodinek inspirovaných prvním modelem (1965) a vzorovaný šedý číselník následujícího modelu (1970) harmonicky ladí k páskům hodinek v tlumených, zemitých barvách. Součástí balení hodinek je také alternativní pásek v jiném barevném provedení, který lze jednoduše a bez použití nástrojů vyměnit podle potřeby a outfitu.

         

Chod hodinek zajišťuje osvědčený kalibr 6R35, který poskytuje rezervu chodu 70 hodin a voděodolnost až 200 m. Zakřivenému safírovému sklíčku nechybí vnitřní antireflexní vrstva, indexy spolu s hodinovou, minutovou i vteřinovou ručkou jsou potaženy speciální vrstvou Lumibrite® ve vintage barvě korespondující se zemitými tóny na číselníku i pásku.

Obě re-edice zaujímají čestné místo v tradiční kolekci Prospex a budou k dispozici u autorizovaných prodejců a Seiko butiků po celém světě začátkem léta 2021.   

           Originální potápky z roku 1965 a 1970

Mezi fanoušky Seiko jsou známé pod označením 62MAS. Potápěčské hodinky z roku 1965 s automatickým mechanickým kalibrem a vysokou úrovní voděodolnosti do 150 metrů. Hodinky byly navrženy tak, aby poskytovaly maximální spolehlivost a zároveň čitelnost i v nejnáročnějších podmínkách. Své nadprůměrné schopnosti prokázaly, když se úspěšně osvědčily během expedic na Antarktidě v šedesátých letech, čímž odstartovaly zářivou budoucnost těchto hodinek.

             

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení